جستجو

اگر از دروپال استفاده می‌کنید

اگر از سامانه‌ی مدیریت محتوای دروپال برای ساختن سایت استفاده می‌کنید، از دروپال کار هم دیدن فرمایید

۱۳۸۸ مهر ۳۰, پنجشنبه

امروز صبح برای خریدن کتاب رفتم انقلاب (خودمانی)

1. با توجه به اینکه شنیده بودم متروی انقلاب راه افتاده، تصمیم گرفتم با مترو برم انقلاب، نه برای اینکه سریعتر برسم، برای اینکه وقت کم نداشتم، گفتم خط های جدید را بهتر یاد بگیرم. ایستگاه طرشت سوار شدم، از روی نقشه هایی که داخل خود واگن ها نصب شده، ایستگاه آزادی جاییست که خط 2 و خط 4 مترو (که می رود به سمت انقلاب) به هم می رسند؛ من هم ایستگاه آزادی پیاده شدم، اما خیلی هم خوشبین نبودم.

از پله ها بالا رفتم و دیدم که هیچ جا تابلویی برای خط 4 نیست و سریع متوجه شدم که قضیه چیست، از مسئول آنجا هم پرسیدم، گفت باید تا ایستگاه دروازه شمیران بروی و آنجا خط عوض کنی، به نظرم کار مسخره ای آمد مسیری را بروم و بعد قسمتی از آن را برگردم. از مترو خارج شدم و با BRT رفتم انقلاب.

جدیدترین نقشه مترو

2. الآن نقشه ایستگاه هایی که (واقعا) ساخته شده اند + رو در سایت مترو تهران پیدا کردم. تعجب می کنم که چرا داخل واگن ها هم این نقشه رو نصب نکردن.

3. برام جالب بود که برای حساب کردن هزینه استفاده از BRT ها دو راه وجود دارد: استفاده از بلیط مترو (که هیچکدام از دستگاه ها کار نمی کردند!)؛ و انداختن همین بلیط های معمولی اتوبوس در قسمت هایی که آنجا به همین منظور قرار داده شده. جالب بود برام که کسی چک نمی کند ببیند آیا شما بلیط می دهید یا نه، خودتان باید مواظب خودتان باشید.

4. بعضی ها فکر می کنند "زرنگی" می کنند که هزینه BRT را پرداخت نمی کننند:

"در اواسط 1980 جان پل رئیس آی.بی.ام. در مقابل دانشجویان ام.بی.ای دانشگاه استنفورد سخنرانی کرد. او در پاسخ به تقاضای دانشجویان، مبنی بر اینکه، یکی از رازهای موفقیت شغلی اش را با آنان در میان بگذارد – در حالی که ذهن های مشتاق جوانان کاملا آمادۀ یادگیری بود – گفت:  متقلب نباشید.  سپس اندکی مکث کرد و با شور بسیاری گفت: کاملا منظور من این نیست …

سالن از خنده منفجر شد. او سپس گفت: ما آنقدر با هوش هستیم که به آرامی تقلب کنیم و از آن بگذریم ولی سرانجام ایمان به خودمان را ضعیف می کنیم. در این صورت با خودمان رو راست نخواهیم بود و نمی توانیم مسوول خود باشیم، در نتیجه، غزّت نفس ما پایین می آید." [1]

5. کتاب رو از فروشنده گرفتم، نگاه کردم، گفتم:

   - چرا برگهاش کاهیه؟ من قبلا از کسی همین کتاب رو قرض گرفته بودم، برگهاش سفید بود.

فروشنده:

   - این دو تا چاپ داره، که یکیش اینطوریه!  … (چند ثانیه به کتاب با حیرت نگاه کردم و سری هم تکون دادم) … ادامه داد … با این کاغذا زدن تا بتونن بدون تغییرِ قیمت کتاب رو بفروشن.

نیستی تو - بهنام علمشاهی

6. آهنگ های آلبوم "نیستی تو" (از بهنام علمشاهی) را قبلا از دخترعمویم گرفته بودم. امروز CD آنرا خریدم که حق نشر (Copyright) را هم رعایت کرده باشم. در ضمن 1500 تومان هم بیشتر قیمت نداشت.

7. کتاب "21 رمز موفقیت میلیونرهای خودساخته" از برایان تریسی را اگر نخوندید، حتما بخونید، نه برای اینکه میلیونر بشید، برای اینکه خودساخته بشید.

8. مزیت وبلاگ نسبت به سایت اینه که اگر خواستی – علاوه بر مطالب آموزشی و معرفی برنامه های رایگان و غیره - میتونی گاهی هم خودمونی بنویسی!

موفق باشید

___________________________________________________

1. زندگی خود را در هفت رو تغییر دهید؛ پل مکنا؛ کیوان سپانلو، لادن گنجی؛ انتشارات سیمای دانش

۶ نظر:

 1. جالب بود كه پست خودموني هم نوشتي در كنار آموزشي ها ...

  پاسخحذف
 2. مرسی فرشاد جان.

  پاسخحذف
 3. اما در مورد مترو این را باید متذکر می شدید که متاسفانه به دلایل اعتصاب دیگر قطار ها که هر 3 دقیقه یک بار می امد الان 15 دقیقه یک بار اونم با تاخیر زیاد در هر ایستگاه که این باعث شده خودم BRT را انتخاب کنم. D:

  پاسخحذف
 4. البته این مشکل آن روز وجود نداشت.

  پاسخحذف
 5. مر30از مطلبت برام خیلی جاتب بود

  پاسخحذف
 6. خواهش می‏کنم دوست عزیز.

  پاسخحذف

توجه:

در حال حاضر انگیزه و فرصت چندانی برای پاسخگویی به سوالات ندارم، لطفا سوال نپرسید و اگر کامنتی می‏گذارید لطفا پیغام تشکر باشد! :)

ممنون

با ایمیل مطالب جدید این وبلاگ را دریافت کنید:

توضیحات:
بعد از ثبت نام کردن ایمیل‏تان، مطالب جدید این وبلاگ که نوشته‏های من است (به اضافۀ لیستی از مطالبی که من روزانه می‏خوانم و به نظرم جالب و مفید هستند) را تقریبا بطور روزانه دریافت خواهید کرد.
روش:
ابتدا ایمیل خود را در مستطیل سفید وارد کنید، سپس بر روی دکمه "عضویت" کلیک کنید. کمی صبر کنید، پنجره‏ای باز می‏شود. در مستطیل سفید پایین آن پنجره کدی که بالای آن نوشته شده است را وارد کنید و بر روی دکمۀ کنار آن کلیک کنید.

توسط FeedBurner

مطالب پرطرفدار این وبلاگ در 30 روز گذشته:

Web Statistics