جستجو

اگر از دروپال استفاده می‌کنید

اگر از سامانه‌ی مدیریت محتوای دروپال برای ساختن سایت استفاده می‌کنید، از دروپال کار هم دیدن فرمایید

۱۳۸۷ شهریور ۱۴, پنجشنبه

جستجوی مستقیم اصطلاحات در فایرفاکس؟

idiom in firefox

امروز داشتم در وبلاگ تازه تاسیس گیگاپن فارسی مطلبی را می نوشتم، این وبلاگ در حال حاضر به ترجمه مطالب وبلاگ گیگاپن انگلیسی می پردازد؛ در هنگام ترجمه این مطلب به اصطلاح "with all the i's dotted and t's crossed ..." برخوردم، تصمیم گرفتم آنرا گوگل کنم تا احتمالا از روی جملات مشابه در سایتهای مختلف به معنی آن پی ببرم، پس آنرا در قسمت آدرس بار فایرفاکس وارد کردم (حتما می دانید که این آدرس بار جستجوی شما را به گوگل می فرستد)، باور نکردنی بود، من به معنی این اصطلاح رسیده بودم (که البته باید اینطوری نوشت: dot the i's and cross the t's) یعنی حالت مجهول را معلوم کرده بود و معنی آنرا به من داد. کاری که فایرفاکس کرد، این بود که پس از تشخیص اصطلاح آنرا به idioms.thefreedictionary فرستاده بود. البته جستجوی اطلاح مزبور در گوگل این نتیجه نبود، اما اولین پیشنهاد گوگل همان صفحه بود (ببینید).

نتیجه اخلاقی: اگر اصطلاحی را در فایرفاکس وارد کنید مانند آن می ماند که همان اصطلاح را گوگل کنید اما با دکمه I'm Feeling Lucky.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:

در حال حاضر انگیزه و فرصت چندانی برای پاسخگویی به سوالات ندارم، لطفا سوال نپرسید و اگر کامنتی می‏گذارید لطفا پیغام تشکر باشد! :)

ممنون

با ایمیل مطالب جدید این وبلاگ را دریافت کنید:

توضیحات:
بعد از ثبت نام کردن ایمیل‏تان، مطالب جدید این وبلاگ که نوشته‏های من است (به اضافۀ لیستی از مطالبی که من روزانه می‏خوانم و به نظرم جالب و مفید هستند) را تقریبا بطور روزانه دریافت خواهید کرد.
روش:
ابتدا ایمیل خود را در مستطیل سفید وارد کنید، سپس بر روی دکمه "عضویت" کلیک کنید. کمی صبر کنید، پنجره‏ای باز می‏شود. در مستطیل سفید پایین آن پنجره کدی که بالای آن نوشته شده است را وارد کنید و بر روی دکمۀ کنار آن کلیک کنید.

توسط FeedBurner

مطالب پرطرفدار این وبلاگ در 30 روز گذشته:

Web Statistics